Úřední deska
Vinohradský film: Invalida

Vinohradský film: Invalida

Datum konání: 12.10.2023
Čas konání: 19:30 - 21:00

Od října se na Vinohrady po letech vrací filmový klub, kdysi známý také pod názvem Vinohradský film. Promítání filmů bude probíhat zpravidla jednou měsíčně v našem Společenském sále Pálava. Budeme kombinovat dokumenty i hrané filmy z Česka a zahraničí, dokumenty budeme doprovázet diskuzemi s tvůrci a lidmi, kteří mají o daných tématech co říct. Na své si přijdou i děti, pro které připravíme v následujících měsících víkendovou projekci.

 Začínáme ve čtvrtek 12. října v 19:30 slovenskou novinkou Invalida. Černá komedie o kolosální pomstě a nejpevnějším přátelství. Bláznivý příběh naprosto nepravděpodobného akčního hrdiny a jeho snahy získat zpět svou rodinu. Vstupné na projekci je 70 Kč, vstupenky lze zakoupit na místě.

     Černá komedie o kolosální pomstě a nejpevnějším přátelství. Bláznivý příběh naprosto nepravděpodobného akčního hrdiny a jeho snahy získat zpět svou rodinu.

Divoké devadesátky. Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo.

Film Invalida režíruje Jonáš Karásek, filmař s mimořádným smyslem pro humor a příběh, které dokáže suverénně kombinovat s akcí, a to vše je navíc zabaleno v atraktivním vizuálním obalu. Pro Jonáše to bude už jeho třetí film po komerčně úspěšných filmech Kandidát a Amnestie.

Film s jedinečným příběhem je zaplněn humorem, akcí, originálními postavami, jedinečným příběhem a hlavně vtipnými autentickými dialogy. Ve snímku se vedle Zdeňka Godly a Gregora Hološky představí Klára Melíšková, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Olga Belešová, Sväto Malachovský, Sáva Popovič, Sandra Lasoková a také trio hvězd hudebního show-byznysu: Rytmus v roli romského lichváře, Majk Spirit a rapper VEC jako policisté.

chevron-downarrow-downmenu-circlecross-circle