Úřední deska
Přehled událostí 2017

Přehled událostí 2017

Datum konání: 24.02.2017 - 31.12.2017
Čas konání: 0:00
 • 26. reprezentační ples - 24. února 2017
  V ceně vstupenky je zahrnuta večeře. Prodej vstupenek v kanceláři KVIC – Mutěnická 21, Brno-Vinohrady od 16.01.2017. Možné rezervace od 04.01.2017 na tel: 544 216 529.
  Poděkování sponzorům 26. reprezentačního plesu MČ Brno Vinohrady.
  PhDr. Jiří Čejka – starosta MČ Brno-Vinohrady , SAKO Brno, a.s. , UniCredit Bank a.s. – Brno-Vinohrady , Generali pojišťovna, Koupit – krmivo.cz, Autocentrum K.E.I., Vzdělávací institut INTEGRA Brno, Hošek motor a.s., Valmont CR, s.r.o., U Rohlíčku, Cukrárna U Losa, SPO, Jan Fríbort „ U Pagáta „ , Rent Pharm – lékárna Vinohrady, Josef Šišovský – výživové poradenství , HORTIS AQUA s.r.o. , MUDr. Michal Bumbálek – onedent , Settronic tiskárna , Lékárna Pálava-Vinohrady , Mgr. Petr Hladík – 1. náměstek primátora, Visiondesign.cz , Lubomír Mizera – květiny , Josef Spáčil , Kadeřnictví Jarmila Šlesová, Ing. Janka Čejková , Eva Malíková – kosmetika Mary Kay a Michaela Kubná – vizážistika a kosmetické poradenství.

 • 9. dubna 2017 jarní koncert vážné hudby

Hlasy jara - „ zpíváme pro radost ze života“

     V tomto duchu se bude letos odehrávat náš tradiční jarní koncert s brněnskými umělkyněmi. Přivítáme opet po dvouleté přestávce Lenku Cafourkovou a její pěveckou partnerku Kateřinu Schönovou, která u nás vystupovala před lety ještě jako posluchačka JAMU pod dívčím jménem Vlčková.  Obě mladé umělkyně připravily nový program, který bude střídat sóla a dueta, operní melodie s písněmi z muzikálů a operet. Snad samozřejmostí je i tentokrát zahájit malou připomínkou Mozarta hned v úvodu koncertu, neboť letos na podzim uplyne 230 let od pražské památné premiéry jeho Dona Giovanniho, opery, kterou složil náš „přítel Amadeus“Pražanům, kteří tak nadšeně přijali jeho Figarovu svatbu. Nedávný značný úspěch zaznamenala Dvořákova Rusalka ve slavné Metropolitní opeře v New Yorku a toto v češtině interpretované představení  si připomeneme Písní Rusalky o měsíčku.  Celý další program bude pro naše Vinohrady novinkou. Zazní výběr z Moravských dvojzpěvů Antonína Dvořáka, exotický Květinový duet z opery Lakmé francouzského skladatele Leo Deliba  a svůj rozmanitý repertoár obohatí také koloraturní soprán K.Schönové a takřka univerzální schopnost zpívat v různých žánrech Lenky Cafourkové. Koncert korunuje známá Barkarola z Offenbachových Hoffmanových povídek zpívající o lákavých kouzlech letních nocí v Benátkách.  Obě sopranistky, nyní šťastné maminky svých malých holčiček, naplní náš aprílový nedělní podvečer radostnou optimistickou hudbou. Jako obvykle pořad doprovází na klavír  a slovem uvádí Miloš Schnierer.
Program:  1) W.A.Mozart: Arie Zuzanky z opery Figarova svatba  Arie Zerliny z opery Don Giovanni  2) B.Smetana: Samostatně vládnu já – arie Karoliny z opery Dvě vdovy  A.Dvořák: Píseň Rusalky o měsíčku  3) A.Dvořák: z Moravských dvojzpěvů: Zajatá – Dyby byla kosa – Holub na javoře  4) Giacomo Puccini: Arie Musetty z opery Bohéma  Arie Liu z opery Turandot  5) Leo Delibes: Květinový duet z opery Lakmé  6) Písně z muzikálů:  Andrew Lloyd Webber: Memory z muzikálu Kočky,Claude Michal Schoenberg: Samotářka z muzikálu Bídníci,  Leonard Bernstein: Tonight (Dnes v noci) z muzikálu West Side Story, Frederic Loewe: Plácek – Chtěla bych tančit jen z muzikálu My Fair Lady  7) Franz Lehár: Píseň Giuditty ze stejnojmenné operety  8) Luigi Arditi: Il bacio (Polibek) – koloraturní valčík   9) Jacques Offenbach: Barkarola – duet z opery Hoffmanovy povídky

BODOVÁNÍ VÍN PROBĚHNE V SOBOTU 29. DUBNA. Místem je Společenský sál, Pálavské náměstí 15, Brno-Vinohrady. Začátek v 10.00 hodin. Není určeno pro širokou veřejnost, pouze pro členy komisí. Kontakt  pro registraci: 544 216 529, 737 259 478.  ( účast v komisích pouze  pro registrované zájemce )
Vážení milovníci dobrého vína. V letošním roce vám budou opět  nabídnuty 
k ochutnávce  vzorky vín  obcí jižní Moravy . V loňském roce to bylo 795 vzorků převážně  od drobných vinařů cca 84. obcí Jižní Moravy. Výsledky budou zveřejněny v Katalogu soutěžních vín, který bude vydán ke dni výstavy.  K dobré pohodě zahraje CM Majerán.  Výzva k výstavě vín 2017. Prosíme případné zájemce o účast na Výstavě vín, aby své vzorky odevzdali od 18. do 21. dubna 2017 v kanceláři KVIC Brno Vinohrady, Mutěnická 21. (kontakt – Mgr. Jiří Huňáček , tel.: 731 876 471,
e-mail : kvic@vinohrady.brno.cz). Od jednoho soutěžního vzorku je třeba dodat 2 lahve s popiskou označenou jménem, adresou výrobce, názvem odrůdy, přívlastkem a rokem výroby. Je možno žádat o lahve a popisky, viz kontaktní osoba.
Sponzoři akce a mediální partner:

mediální partner

 • 10. června 2017 Mladé kapely

 

 

Vystoupení mladých začínajících kapel – sobota 10.06.2017– zahájení 14.00 hodin – volné prostranství za bývalou ZŠ Bzenecká 23, Brno-Vinohrady.  Předskokan- 13.15-13.40 – SAFE ESCAPE

 • 9. září 2017 Bavíme se na Vinohradech

 tradiční akce pro malé a velké – sobota 09.09.2017 – 9.30 – 20.00 hodin – volné prostranství za bývalou ZŠ Bzenecká 23, Brno-Vinohrady.

Děti se mohou těšit na:  soutěže s Domečkem a pódiové hrátky a pohádku s https://www.kejkle.cz/kejkle * dílničky se Žanetou.   V odpolední části krom her pro dospělé, jako je tuplák a hod kufrem pro vás bude připraveno vystoupení. KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS * MORČATA NA ÚTĚKU * ŽALMAN BROTHERS BAND * TATLO QUARTET

 • 22.června 2017 Veselé odpoledne se Šášou Viktorem  Zveme děti, rodiče na zábavnou odpolední akci.

 • 23.-25. září 2017 IX. výstava hub  *   27. září 2017 Den Vinohrad

 • 26.listopadu 2017 – Láska osudová – koncert vážné hudby
  Něžná, vášnivá a zrádná a ještě několik nevyzpytatelných variant vztahů mezi mužem a ženou tvoří náplň letošního podzimního koncertu sestaveného z evergreenů světových melodií. Pořad nabízíme z návaznosti proměnlivosti citů tak, jak jsou zachyceny v textech písní muzikálových melodií, operních a operetních ukázek a španělských serenád. Uslyšíme vedle známých arií z Carmen nebo slavné písně Joj, cikán z operety Hraběnka Marica další výběr z autorů muzikálů  L. Bernsteina, I. Berlina, C. Portera i připomínku našeho Jana Maláta. Objevné texty, které nás  ze sladké Paříže přivedou přes Evropu a americkou Broadway do atraktivních cimbálových muzik nebo ovzduší býčích zápasů v Granadě. Návaznost melodií je sestavena tak, že si pěvci odpovídají novou písní. Láska nikdy neumírá a s ní i ohnivé víno, jižní slunce a rozhodně by neměla chybět vášnivá energie k životu. Přijďte tedy na náš tradiční koncert v neděli 26.listopadu v obvyklých 17 hodin do Společenského sálu na Vinohradech. V tomto novém pojetí koncertního programu budou zpívat Petra Koliášová, mezzosoprán a Lukáš Hacek, baryton. Slovem a na klavír jako vždy bude doprovázet prof. PhDr. Miloš Schnierer.

Program: 1) Klavírní směs melodií Jaroslava Ježka a Jiřího Šlitra  2) Cole Porter: Krásná Paříž z muzikálu Kankán …tam svoji lásku mám“  3) Gerhard Winkler: Pijácká .…“dlouho jsem byl sám…dnes nečekám, když oči Tvé mě zvou“  4) Harry Warren: I Know Why z filmu Zasněžená romance .„“Já vím, proč Tě miluji“  5) F.Moreno Torroba: Amor, vida de mi vida – španělská serenáda …“protože láska je můj život“  6) Leonard Bernstein: Překrásné město …“začínám si s láskou hrát“  7) Jan Malát: Což neřekli zrak můj? …“tisíckrát, že mám Tě rád“  8) Leonard Bernstein: Somewhere – Tonight z West Side Story …“Ano. Někde – Dnes v noci“  9) Soutullo a Vert: Ya mis horas – ze španělské zarzuelly …“vzpomínám na krásné hodiny“  10) Irving Berlin: Úžasná láska z muzikálu Anko, k líci zbraň! …“ta naše láska je úžasná“  11) Georges Bizet: Seguedilla z opery Carmen …“hocha včera vzal ďas.Kázala jsem právě mu jíti“  12) Pablo Sorozabal: No puede ser – španělská serenáda … „vytrácí se hodiny něhy mého života“  13) Georges Bizet: Habanera z opery Carme …Láska ptáče je volné a nikdo je nezkrotí!“   14) Emmerich Kálmán: Joj, Cikán z operety Hraběnka Marica …“v pláči raduje se Maďar“ 15) Augustin Lara: Granada – Ať žije život!

 • 23. listopadu 2017 – Pohádkový rej
  Zábavné odpoledne pro děti plné her tanců a mnoho dalšího. Přijďte si ve čtvrtek 23. listopadu zařádit s Petrou … uvidíte nevídané no a uslyšíte neslýchané a vše bude v pohybu!
  Program je učen pro děti od 2 do 11 let. Děti budou aktivně spolupracovat  s Petrou, která je zapojí do různých her, soutěží, tanečků … Budou vás prostě bavit https://www.kejkle.cz/

 • 1.prosince 2017 – rozsvícení vánočního stromu   *  11.prosince 2017 vánoční turnaj v bowlingu *   15.prosince 2017 Adventní koncert

chevron-downarrow-downmenu-circlecross-circle