Úřední deska
Přehled událostí 2010

Přehled událostí 2010

Datum konání: 19.01.2010 - 31.12.2010
Čas konání: 0:00
  • 19. Reprezentační ples - 29. 01. 2010, Hotel Velká Klajdovka. Hraje Panorama Band. Sponzoři akce: Autocentrum K.E.I. * Lubomír Mizera, květiny * Pavel Machala *  Lubomír Straka – Flora servis * Šimek 96, spol. s.r.o. * PhDr. Jiří Čejka – starosta m.č. Brno-Vinohrady * Přemysl Veselý s.r.o * Víno vín Morava s.r.o. * Jana Slováčková - kadeřnictví  * Furtservis s.r.o.  * Hošek motor a.s. * Hotel Velká Klajdovka * Jiří Polz - Sa Mclub  * Vinohradský Hrozen *  Milan Černocký  * Jana Bučíková.
  • 21. 03. 2010 v 17.00 hodin -Pěvecký koncert absolventů bakalářského studia na Janáčkově akademii múzických umění- Vítáme jaro ve zpěvech hudebního divadla. Společenský sál, Pálavské náměstí 15, Písně a dvojzpěvy z klasických operet v podání Marty Reichelové – koloraturní a lyrický soprán, Petra Volného – tenor. Jako host pořadu vystoupí basista Jan Kučera ve vybraných populárních áriích z českých oper klavírní doprovod a průvodní slovo Prof. PhDr. Miloš Schnierer. Přivítáme letošní absolventy bakalářského studia, kteří velmi úspěšně zvládli ve vděčném repertoáru svoje koncerty v letošní zimě na domácí školské půdě. Především koloraturní a lyrická sopranistka Marta Reichelová a tenorista Petr Volný, kteří shodou minulých okolností nenašli termíny pro společné vystoupení u nás. Uslyšíme atraktivní dvojzpěvy z operet Franze Lehára, Oskara Nedbala, Imre Kálmána, Johanna Strausse syna. I když tito pěvci vystoupili vloni na Vinohradech sólově nebo v jiných kombinacích, tato možnost se nabízí poprvé a podle dosavadních zkušeností doprovázejícího klavíristy je tu radost z očekávání dobré umělecké zábavy. Jako hosta Vinohradským představíme zde poprvé zpívajícího sonorního basisty Jana Kučeru, který operetní zpěvy vystřídá obecně známými postavami z českých oper: Kecala, Vodníka z Rusalky, Purkrabího z Jakobína aj. Je naší snahou přinášet na našich koncertech vždy něco nového. Bohatství hudby je nepřeberné a stačilo by vyplnit několik našich životů. Proto přijměte našeho pozvání . Program: 1)Gerhard Winckler: Pijácká  2) Franz Lehár: Duet z operety Veselá vdova: Housle hrají  Duet z operety Paganini: Nikdo v celém světě snad  3) Bedřich Smetana: Arie Kecala z opery Prodaná nevěsta: Každý jen tu svou  4) Oskar Nedbal: Duety z operety Polská krev: Slyšte, jak to sladce zní Jste kavalír, já vím  5) Antonín Dvořák: Arie Vodníka z opery Rusalka  6) Imre Kálmán: Duet z operety Čardášová princezna  Píseň Joj, Cigán z operety Hraběnka Marica  7) Antonín Dvořák: Arie Purkrabího z opery Jakobín: Počkejte, vy blázni  8) Bedřich Smetana: Arie Karolíny z opery Dvě vdovy: Samostatně vládnu já  9) Ruská píseň Stěnka Razin  10)Johann Strauss: Píseň Adély z operety Netopýr  Křest nové knihy básní Zdeňka Kučery  11) Giuseppe Verdi: Přípitek z opery Traviata.

 

XVIII. KOŠT VÍN 8.5. 2010
plakát      katalog2010/obálka            katalog 2010/text

 

  • Benefiční koncert 15. 6. 2010  Místní organizace Svazu tělesně postižených Brno Vinohrady – Líšeň a Kulturní, vzdělávací a informační centrum Brno – Vinohrady Vás zvou 15.června 2010 v 15.00 hodin na BENEFIČNÍ KONCERT pod záštitou  starosty MČ Brno Vinohrady PhDr. Jiřího Čejky  Společenský sál nad Albertem. Program: 1500 – Benefiční koncert zahájí pan starosta PhDr. Jiří Čejka   * 1510 – dětský soubor „Líšňáček“  * 1530 – dětský soubor „Hip Hop“ z Vinohrad  *  1550 – pěvecký soubor „Stará Líšeň“  *  1620 – harmonikář pana Vaňura  * 1700 - 1800 – posezení u cimbálu. Bohatá tombola*každý los vyhrává.Cena jednoho losu 35 Kč.
  • Bavíme se na Vinohradech  11.09. 2010


  • 21. 11. 2010 Eugen Oněgin na Vinohradech

Pěvěcká katedra Janáčkovy akademie múzických umění žije Čajkovského nejznámější operou zhudebňující neméně slavný veršovaný román Alexandra Sergejeviče Puškina.  Z Čajkovského deseti oper se stal Oněgin spolu s Pikovou dámou, rovněž na Puškinovu předlohu, světovou kulturní entitou. Není proto divu, že přitahuje nadějné operní zpěváky, neboť zvládnutí vděčných úloh s Čajkovského podmanivou melodikou je vkladem na celý profesionální pěvecký život.  Jako přípravu na jarní premiéru opery v Brně nastudovali posluchači JAMU literárně pěvecký profil hlavních čtyř postav díla v jejich nadějích, výhrách i pádech.  Dnes asi sotva by psala pravděpodobně sedmnáctiletá Taťána dopis muži, do něhož rázem vložila všechny své dívčí sny a představy o životě. Řekněte: naťukala by SMS a vsadila tak vše na jednu kartu. Ale jsme přesvědčeni, že snů, představ a toužení po partnerovi neubylo ani v přítomnosti. Jenom nabyly poněkud odvážnějších a třeba i razantnějších poloh. Ale zmenšuje se tím míra ideálů? Musí se za nimi jít.  Přijměte tedy naše pozvání do společenského sálu na Pálavském náměstí na neděli 21.listopadu v 17 hodin, kdy budeme sledovat vztahy Lenského a Olgy a zvláště promarněný, protože Oněginem nedoceněný osudový okamžik odmítnutí nabídky Taťány, který se již nikdy nemůže vrátit.  Pěvecké kvarteto posluchačů JAMU doprovází na klavír prof.PhDr.Miloš Schnierer.  Výběr textů a pojetí večera připravil budoucí režisér díla Tomáš Pilař.  V Brně dne 6.října 2010  Miloš Schnierer. '

  • 13. 11. 2010 POSEZENÍ U CIMBÁLU S OCHUTNÁVKOU MLADÝCH VÍN od 14-20 hodin.  Místo - jídelna v bývalé Bzenecká ( zadní vchod), Vstupné 50,- Kč, Návštěvníci si mohou zazpívat s cimbálovou muzikou STUDÉNKA.

 

 

chevron-downarrow-downmenu-circlecross-circle