Úřední deska
Přehled událostí 2007

Přehled událostí 2007

Datum konání: 01.01.2007 - 31.12.2007
Čas konání: 0:00

Leden - Reprezentační ples městské části Vinohrady. Reprezentační ples městské části Vinohrady s vydařil. S kapelou Panorama Tomáše Hrušky byly všichni nadmíru spokojeni.

Honzíkova cesta … Pod názvem Honzíkova cesta  proběhl 27. ledna 2007 v ZŠ Mutěnická Karneval. Odpoledne plné her, tance, ale především bavících se nádherných masek pro vinohradskéí děti připravili pracovníci KVIC. O hudbu se postarali žáci hudební školy Yamaha paní Dáši Polákové.

 • Březnový společenský ples městské části Vinohrady

Květen

15. Vinohradský košt vín … Vyhodnocení / Košt vín 2007   

Již XV. jubilejní ročník vinného koštu se uskutečnil v úterý 8. května na brněnských Vinohradech pod záštitou starosty městské části Brno-Vinohrady PhDr. Jiřího Čejky. Akce se konala ve Společenském sále na Pálavském náměstí, Brno - Vinohrady.

Červen

Vinohradské hodky …  Vinohradské hodky 23.června 2007 v režii Vinohraďánku, Honky Tonk, Sboru dobrovolných hasičů Vinohrady, KVIC a městské části Vinohrady prokázali, že tato již dvanáctiletá tradice má své pokračovatele a na obec Vinohrady právem patří. V celodenním programu se za doprovodu dechové kapely Galánka z Klobouk u Brna tančilo, zpívalo. Vinohradská chasa, rojovaní velcí i malí překvapili spoluobčany svým malebným vystoupením. Dík patří všem.

 

 • Hurá prázdniny … Letos již po dvanácté připravil KVIC – Domeček ve spolupráci s Táborovým oddílem Vlčata a sborem dobrovolných hasičů Vinohrady pořad, Hurá prázdniny. Středeční pestrý program 27. června 2007, v závěru školního roku, se odehrával na dvou stanovištích. Soutěž znalostní a dovednostní s názvem Cesta kolem světa probíhala na pohádkovém hřišti na Valtické ulici. Zde si účastníci mohli změřit své schopnosti na jednotlivých stanovištích, která představovala určitý stát, zde jim také do cestovního pasu byla potvrzena účast a výsledek jejich snažení, a také byly předána patřičná odměněna. U Domečku také proběhla ukázka zásahu hasičů a děti si mohly vyzkoušet práci s proudnicí, sestavení hadic, aj. Druhá část pestrého loučení se školou našla své místo u Společenského sálu, kde na podiu vystoupily děti z MŠ , družiny ZŠ, členové kroužků a kurzů Domečku, mladí judisté z nichž mnozí jsou nositeli titulů, mistr Moravy, vicemistr Jihomoravského kraje. Závěr patřil vinohradským členů Capoieery. Rozloučení bylo příjemné a veselé tak tedy HURÁ PRÁZDNINY.

  Září

 • Atelier Aleny Kojdlové - olejomalby, kožené šperky, módní doplňky. Výstava byla zahájena vernisáží v neděli 2. září 2007 v 15.00 hodin ve Společenském sále, Pálavské nám. 15 m. č. Brno Vinohrady (nad Albertem). V programu vystoupila Froso Tarasidu a cimbálová muzika Lázokovci. Část programu se uskutečnila na volném prostranstí u Společenského sálu. www.atelier.brn.cz

   

   

 • Sobota 8.září 2007 byla pro některé obyvatele Vinohrad opravdu podivuhodná: rodiče s dětmi na volné ploše pod Evropskou základní školou na Čejkovické již od ranních hodin navštívili program v režii Sboru dobrovolných hasičů – tedy jejich mladších členů – vrcholící zásahem při „požáru“ vzorového „paneláčku“ malými hasiči (resp. i hasičkami). Vystoupení dobrovolných hasičů přímo komentoval starosta SDH Martin El/t/sner, který zdůraznil význam působení dobrovolníků v prevenci  i výchovnou funkci při výchově těch nejmladších. Také o soutěže se postaralo SVČ Louka. které působí na dřívější škole Bzenecká. Jindřich Eliáš
  z Českého rozhlasu Brno již tradičně zahájil odpolední program pro dospělé – „Bavíme se na Vinohradech „. Letošní ročník programu, kde všichni našli odpověď na to, jak užít sobotní den pod širým nebem, zaštítil starosta Vinohrad Jiří Čejka,který na začátku programu vystoupil spolu se svým protějškem .Jánom. Mrvou z Bratislavských Vajnor. Partnerskou obec Bratislava-Vajnory reprezentovala rocková skupina SHINE. Shine – tedy „paprsek“ bratislavských přátel byl opravdovou bombou a výstřelem na začátek. Krom obvyklých soutěží o ceny pivovaru Starobrno zaujali publikum talentovaní zpěváci hudební školy Yamaha pod vedením Dagmar Polákové a vyvrcholením hudebního show byla letos „BOKOMARA“ Luboše Jabůrka spolu s nestárnoucí několikanásobnou „Zlatou slavicí“ Naďou Urbánkovou. Dramaturgie programu se zaměřuje na osobnosti a  skupiny, které mají své kořeny přímo na Vinohradech. Kromě mladých zpěváků Yamavoice, na volné ploše před pódiem předvedli své osvědčené výkony tanečníci a tanečnice skupiny HONKY TONK pod vedením Zuzany Široké. Skupina CAPOEIRA pod vedením Mgr. Kučery vystoupila v obou blocích programu a jejich sympatické show podtrhlo celkový rámec akce.  Celodenní zábavní maraton v režii KVIC podpořila již tradičně stavební firma „VESELÝ“ pana Přemysla Veselého, která vždy nachází způsob, jak napomoci kulturním akcím, například pomocí dopravy. Dále se na akci sponzorsky podílely firmy JOHNY SERVIS, reklamní agentura SNIP & CO, SAKO, a. s., JAN KOLEK – úklidové práce, SETTRONIC – tiskárna, Karel POPELKA – Hasiči žízně a další….Zvláštní poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů, kteří na ploše pod EZŠ Čejkovická dokázali vytvořit pro všechny, kteří se chtěli na Vinohradech bavit v rámci možností ty nejlepší podmínky. „Bavíme se na Vinohradech“ si letos našlo nový prostor. Mimo základní zástavbu panelových domů, v místech, kam člověk zabloudí tak asi na procházce se psem. Tento prostor je však přírodním amfiteátrem, který by s ohledem na to, že Vinohrady dosud nemají svou „náves“, mohl být nadále velmi užitečný. Pokud se ovšem nenajde nějaký investor…..

  Prosinec

   

Mik.., Mik.., Mik.. Mikuláš
Mik.., Mik.., Mik.. Mikuláš neztratil plášť na Vinohradech ale naděloval. Tak jako každý rok zahájil Vánoce ve Společenském sále společně s andělem a začouzeným čertem. Za básničku nebo písničku dostali děti sladký dáreček .

 • Vinohradský keramický betlém Letos je Vinohradský keramický betlém vystaven v Galerii Domečku na Valtické ulici. Spousta keramických postaviček koledníků, pastýřů, zvířátek  i tří králů obklopuje ústřední motiv Svaté rodiny.Vinohradský betlém se stále rozrůstá  i v letošním roce děti keramických kroužků Domečku rozmnožily počet figurek.
chevron-downarrow-downmenu-circlecross-circle