Úřední deska
Přehled událostí 2006

Přehled událostí 2006

Datum konání: 28.01.2006 - 31.12.2006
Čas konání: 0:00

Leden


 • V sobotu 28. ledna ve škole na ulici Mutěnické tělocvična patřila postavám z pohádek, filmů,
  historických příběhů, bájí i pověstí. ale také i ze skutečného života, které na tradičním vinohradském
  Karnevalu představily děti v různých maskách. Křepčilo se, soutěžilo, odměňovalo celé odpoledne.
  Divadlo Lenky Němečkové a hudební škola Yamaha paní Dášou Polákovou připravily pro malé vinohraďany
  pestrý program. Karneval v režii Kulturního a vzdělávacího střediska se vydařil.

   

Březen

 • 15. reprezentační ples .Vinohradský reprezentační ples se nesl v duchu 25. výročí zrodu Vinohrad a 15. výročí vzniku této brněnské městské části. Předtančení již tradičně patřilo mladým párům z taneční školy manželů Jančových Danza. Nejen pro dámskou část plesových hostů byla připravena módní přehlídka modelingové agentury Dana models paní Jungové. Spodní prádýlko na krásných postavách dívek této agentury bylo zpestřením programu večera. Zase nejen pro pány patřilo pozvání na ochutnávku vín z bzenecké oblasti a vinného sklepa firmy Blanky Ďurinové. Osmnáct excelentních vzorků ročníků 2001 – 2004 oblažilo a naladilo chuťové kalíšky přítomných. Při sklence vína se také dobře besedovalo se zástupci radnice, starostou Čejkou, místostarostou Černockým, radními Maršou a Švamberkem nebo předsedou finančního výboru Zavadským. Problémů se řešilo hodně a protože víno, které se pilo, bylo dobré a ne hádavé názory probírané při degustaci byly rozumné a směřovaly k zlepšení života na Vinohradech. Bohatá tombola dotovaná vinohradskými firmami, občany i přáteli naší městské části, budila již od počátku pozornost plesajících. Vždyť 118 cen zaplnilo celý parapet terasy hotelu Velká Klajdovka. Vyhrávala se značková vína, dárkové koše, vepřová hlava, květiny, digitální fotoaparát, knihy, CD přehrávač, a spousta dalších cen, ale hlavně letecký zájezd na řecký ostrov Lefkada. Z hlavní výhry se radovala paní „starostová“, která v letošní plesové sezoně má opravdu „z pekla štěstí“. Cenu za majitele cestovní kanceláře Lefkadatour, Alexandra Bartoně ml., předával místostarosta pan Černocký, jehož paní si také odnášela z plesu jednu z hlavních výher – digitální fotoaparát, po kterém jak se svěřila již dlouho toužila. „Losování bylo fér“, prohlásila komisařka a loterní zástupce, společně s laickou kontrolou, „výherci nemusí ceny vracet“. K tanci, poslechu a zábavě hrála hudební skupina Panorama. Po tříleté odmlce a pečlivém hlídání termínů se opět oblíbený tým muzikantů Panoramy objevil na vinohradském bále. Taneční parket byl stále plný až do tří a kdyby bylo možné tančilo by se až do bílého rána. Narcisku na rozloučenou jako pozdrav jara si odnášela každá dáma a u všech loučících zářil spokojený úsměv ve tváři. Mrazivé sobotní vinohradské ráno s hvězdami a měsícem na nebi vítalo plesající do dalších radostných dnů.

 Květen 

 • 8. května - Košt vín  Výsledky/Košt vín 2006

   

 • Běh o putovní pohár dvou starostů

  Naprosto ideální počasí – bezvětrno, slunečno s teplotou kolem 20 stupňů Celsia, viditelně vyznačená trať, jejíž jeden okruh od líšeňské radnice k vinohradské a zpět měřil zhruba 5,3 km, místa pro občerstvení u předávacích území štafet, pořadatelé a rozhodčí na trati a konečně i městská policie dohlížející u problematických míst u komunikací – to vše čekalo ve čtvrtek 11. května v podvečer na účastníky druhého ročníku Běhu o putovní pohár dvou starostů. Závodníky všech věkových kategorií přivítali ti, kdož nad celou akcí převzali záštitu, to znamená starosta Líšně Mgr. Jiří Janištin a starosta Vinohrad PhDr. Jiří Čejka. Do závodu jako první odstartovalo 13 štafet ze základních škol Bzenecká, Holzova,z gymnazia Integra a dorostenci ze Zetoru. Jako zkušený trasér vedl od začátku do závodu peloton běžců na byciklu známý vytrvalostní běžec Dr. Rusek.  Ostatně, i tak by zřejmě na trati nikdo z běžců nezaváhal ačkoli kdoví, neboť první ročník závodu loni se konal v opačném směru. Zhruba o čtvrthodinu později vyrazili na trať jednotlivci z řad čistě rekreačních běžců až po známé  a renomované vytrvalce. A zde si povšimněme jen namátkou několika jmen startujících. Dospělí muži běželi 2 okruhy, tedy asi 10600 m a celou trať absolvovali všichni a nikdo nevzdal, ani ti, kteří – jak se později přiznali například pánové Dr. Česlav Gojný a Lubomír Mizera – vůbec před závodem specielně netrénovali a šli do toho tak říkajíc po hlavě. I jim však patřil zasloužený aplaus v cíli. V lepším čase než mnozí mladší (56:40) proběhl celou trať nejstarší účastník závodu Jiří Lech (1937). V čase 54:42 proběhl cílem jihomoravský krajský hejtman Ing. Stanislav Juránek a ve své kategorii skončil třetí. Za zmínku stojí i výkon teprve desetiletého Matěje Štrunce, který zvládl jeden okruh za 34:27  a v kategorii daleko starších juniorů skončil ve srovnatelném čase jako třetí. Držitelem putovního poháru se mezi muži stal Petr Kotyza (UNI Brno – ASC Bučovice *1970) a mezi ženami, které všechny bez rozdílu absolvovaly jeden okruh, zvítězila Dana Fickerová (AC Moravská Slavia *1985). Vydařený závod bude mít pokračování v příštím roce, kdy se poběží od radnice na Vinohradech a pořadatelé se těší na ještě větší počet závodníků, zvláště z řad mládeže. Letošní ročník Běhu o putovní pohár dvou starostů byl i důstojným příspěvkem k oslavám 700. výročí založení obce Líšeň  a k 25. výročí od započetí výstavby sídliště Vinohrady.

 • Letní tábory

Letošní tábor v rekreačním středisku Záseka u Netína se jako vždy vydařil. Několik fotografií Lenky Heindlové  a kolektivu přibližuje atmosféru tohoto příjemného pobytu na Vysočině. Přejeme všem hezké prázdniny
a těšíme se v září na společných akcích Domečku .

Letošní tábor rodičů s dětmi se uskutečnil opět v Šubířově několika fotografiemi se vracíme do prázdninové atmosféry v krásném prostředí.

Září

16. září - Bavíme se na Vinohradech. hřiště ZŠ Bzenecká. 14.00-21.30 hodin. Program uvádí Jindřich Eliáš. Vystoupí: KAMELOT, YAMAVOICE, HONKY TONK - vinohradská taneční skupina.

Prosinec
Předvánoční koncert 22. prosince 2006.  Pěvecký sbor Blahoslava Hajnce  vás srdečně vítá na předvánočním koncertu v aule EZŠ Čejkovická, Brno-Vinohrady . Začátek v 18.00 hodin. 

 

chevron-downarrow-downmenu-circlecross-circle